Ağvada yapılabilecek aktiviteler

Ağva tatilcilere birden çok aktivite seçenekleri sunar, doğa sporları, su sporları, avcılık, sosyal aktiviteler gibi pek çok seçenek mevcuttur. Bu aktiviteleri şu şekilde sıralayabiliriz.

ağva aktivitelerağva geziağva sahilleriağva restoranlarıağva konaklama

Konaklama

Ağva İstanbul'un en çok ziyaretçi çeken bölgelerindendir, bölgemizde pekçok otel, pansiyon ve ev pansiyonu bulunmaktadır.

Yeme içme

Ağvada pek çok restoran ve lokanta bulunmaktadır, özellikle Göksu deresi kenarındaki restoranları görmenizi öneriyoruz.

Kamp

  • Çadır / Kamp : Yaz sezonunda Kurfallı ve çeşitli bölgelerimizde çadır kurulabilmektedir.
  • Piknik: Ağva'nın pekçok bölgesinde piknik yapabileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Su sporları

Ağva'nın 3 tarafı sular ile kaplıdır, zaten adınıda aqua'dan alan Ağva su sporlarının her türlüsüne ev sahipliği yapabilmektedir.

  • Yüzme: Ağva tertemiz kumsalları, birbirinden güzel koyları ve nehirleri ile yüzme meraklılarının uğrak yeridir, özellikle istanbul'dan gelen ziyaretçiler için Ağva'nın başka bir alternatifi bulunmamaktadır. Deniz suyu temizliğinin bu denli iyi olduğu, kumsallarının uzun ve temizliği ile Ağva'nın başka bir alternatifi bulunmamaktadır.
  • Dalma: Ağva etrafında bulunan koyları ve denizinin berraklığı ile istanbul'da dalış sporunun yapılabileceği nadir bölgelerdendir.
  • Rüzgar sörfü: Ağva Karadeniz kıyısında olan bir beldedir, su sporlarının icra edileceği birçok bölgesi bulunan Ağva'nın fazla dalga alan kısımlarıda vardır, havaların müsait olduğu dönemlerde rüzgar sörfü yapılabilecek kıyıları bulunmaktadır.
  • Kürek ve kano: Ağva'nın 2 tarafında salınan tertemiz 2 dere bulunmaktadır, dileyenler için bu derelerde dileyenlerse denizde kano ve kürek sporları yapabilmektedir.

Gezi / Yürüyüş / Koşu

 

  • Gezi: Ağva dört bir yanı farklı güzelliklerle çevrili doğal bir cennettir, gezmek ve yeni yerler keşfetmek isteyenler için birçok seçenek bulunur, doğal güzelliklerin yanında çeşitli tarihi eserleri görmekte mümkündür.
  • Yürüyüş: Ağva etrafında birçok yürüyüş alanı ile gezi ve yürüyüş sevenler için birden fazla güzelliği barındırmaktadır. Nehir kenarı, deniz kenarı, minik çarşı yada orman içinde tertemiz havayı içinize solurken sporunuzuda yapabilirsiniz.
  • Koşu: Ağva doğal bir aktivite merkezidir, etrafındaki birçok cadde ve yolda koşu sporu gerçekleştirebilirsiniz.

Avcılık

Balık tutma: Ağva tam bir balık cennetidir, 2 tarafında bulunan Yeşilçay ve Göksu dereleri ile çeşitli tatlı su balıklarının ve deniz kenarında da tuzlu su balıklarının avlanabileceği nadir bölgelerdendir.

Kuş avcılığı: Ördek, bıldırcın, keklik, su tavuğu, çulluk gibi av hayvanları bulunmaktadır.

Domuz avcılığı: Çevrede birçok köyde domuz avcılığı yapılabilmektedir.

 

Not: Sayfamızda bulunan bu yazının tüm hakkı tarafımızca noter huzurunda tastiklenmiş olup, sitenizde yayınlamak istediğiniz takdirde www.agvaotelleri.org adresine bağlantı vermeniz ve yazı kaynağını göstermeniz mecburidir, aksi davranışlarda yazımızın yayınlandığı sayfalar hakkında yasal işlem başlatılacağını tüm hakkı saklı olarak bildirmiş oluruz. Sayfanın yayınlanması için aşağıdaki texti yazının sonuna ekleyiniz.

Kaynakça: www.agvaotelleri.org