Ağvaya ulaşım

Ağva eskisi gibi ulaşımı zor olan bir yöre değildir, yeni yapılan yollar ile birlikte Ağva'ya İstanbul'dan 1 saat gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Ağvaya ulaşmak için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Otobüs yolculuğu ile

Ağvaya ulaşmakiçin eğer otobüs yolculuğunu seçerseniz, Şile Ağva otobüsleri ile Ağva'ya kadar ulaşmak mümkündür, Şile Ağva otobüsleri İstanbul Üsküdar'dan kalkmaktadır. Ayrıca Ümraniye, Çamlık ve diğer yol güzergahındaki duraklardan da yolcu kabulü gerçekleşmektedir.

Şile Ağva otobüsleri telefon numarası: (216) 334 11 24 - 391 13 47

Özel aracınızla

  • Ağva Sahil yolu: Avrupa yakasından gelecekler için Ümraniye istikametini takip edip, Şile tabelalarını takip ederek Şile merkeze kadar ulaşırsınız, Şile ışıklara geldiğinizde Ağva sahil yolu için 2 km daha aynı yol üzerinden sapmadan Ağva' ya kadar gelebilirsiniz.
  • Ağva Orman yolu: Şile'den sonra yol ikiye ayrılır eğer sol taraftan giderseniz sahil yolu, sağ taraftan giderseniz orman yolu ile Ağvaya kadar ulaşabilirsiniz.
  • Ağva - Ovacık - Teke yolu: Şile'ye geldiğinizde ışıkları geçin, 200 metre ileride sağa (etrafında iski borularının konulduğu) giren bir yol göreceksiniz, bu yolu takip ederek ovacık yolu üzerinden gelebilirsiniz.

Not: Sayfamızda bulunan bu yazının tüm hakkı tarafımızca noter huzurunda tastiklenmiş olup, sitenizde yayınlamak istediğiniz takdirde www.agvaotelleri.org adresine bağlantı vermeniz ve yazı kaynağını göstermeniz mecburidir, aksi davranışlarda yazımızın yayınlandığı sayfalar hakkında yasal işlem başlatılacağını tüm hakkı saklı olarak bildirmiş oluruz. Sayfanın yayınlanması için aşağıdaki texti yazının sonuna ekleyiniz.

Kaynakça: www.agvaotelleri.org